WordPress 2022 Ping Listesi: Yalnızca Çalışan Ping Hizmetleri!

24 Ocak 2022 | SEO, Wordpress

wordpress 2022 ping servisleri güncel listesi

Ping, WordPress ve diğer blog yazılımlarının Arama Motorlarına web sitenizin içeriğinin güncellendiğini bildirmek için kullandığı bir mekanizmadır. WordPress 2022 güncellenmiş ping listesi için doğru yerdesiniz.

Bu sayfada, web sitenizin içeriğini yayınladığınızda veya güncellediğinizde Arama motorlarının bilgilendirildiğinden emin olmak için bir WordPress blogunda kullanabileceğiniz özenle seçilmiş bir WordPress ping listesi paylaşıyoruz.

Bu WordPress ping ve güncelleme hizmetleri listesi, blogunuzun arama motorlarında daha hızlı dizine eklenmesine de yardımcı olacaktır. Ayrıca, WordPress ping listesini blogunuza nasıl ekleyeceğinizi de göstereceğiz .

Ancak, blog sıralamanızı iyileştirmek için ping ve güncelleme hizmetlerinin temel faktörler olmadığını bilmeniz gerekir. WordPress SEO‘yu geliştirmek için yapmanız gereken birçok şey vardır, bunlar arasında orijinal ve bilgilendirici içerik yazmak, kaliteli geri bağlantılar almak, iyi WordPress SEO eklentileri kullanmak ve çok daha fazlası yer alır.

Ping WordPress’te nasıl çalışır?

Ping, WordPress ve diğer içerik yönetim sistemlerinin yeni içerik yayınladığınızda veya eski içeriği güncellediğinizde diğer web sitelerini ve hizmetleri bilgilendirmek için kullandığı bir itme mekanizmasıdır.

Site içeriğiniz güncellendiğinde, WordPress bir ping sunucusuna ping gönderir ve bu sunucu Arama Motorları, haber ve besleme web siteleri, web sitesi dizinleri ve diğer birçok hizmet gibi diğer hizmetleri bilgilendirir.

Ping hizmetlerini kullanmalı mıyım?

Dediğimiz gibi, bir gönderi/sayfa yayınladığınızda veya güncellediğinizde, WordPress, WordPress blogunuzun ping listesine eklenen ping hizmetlerine bir ping gönderir. Bu hizmetlere ping atıldığında arama motorlarına haber verecek ve arama motorları yeni/güncellenmiş içeriği hızlı bir şekilde dizine ekleyecektir.

WordPress varsayılan olarak diğer büyük ping hizmetlerine ping atmak için Ping-O-Matic‘in sunucusunu kullanır. Ama neden daha fazla ping hizmeti ekleyerek blogunuzun ping hizmetleri listesini artırmıyorsunuz?

WordPress Ping Listesi

İşte tüm WordPress kurulumlarımda kullandığımız WordPress ping hizmetlerinin özenle seçilmiş bir listesi. WordPress için bu ping listesi, blogunuza neredeyse tüm bilinen ping servislerini bilgilendirme yeteneği verecektir.

Ama önce, bu ping listesini WordPress blogunuza nasıl ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır .

WordPress’e Ping Hizmetleri nasıl eklenir?

Bu ping listesini WordPress’e eklemek için WordPress yönetici paneliniz » Ayarlar » Yazma bölümüne gidin ve Güncelleme Servisleri ve aşağıdaki tüm WordPress ping servisleri listesine gidin ve Değişiklikleri kaydet ‘i tıklayın .

Güncellenmiş WordPress Ping listesi

Bu, test edilmiş WordPress ping hizmetlerinin en son listesidir.

Daha fazla ping hizmeti içeren listeler bulabilirsiniz, ancak çoğu çalışmıyor. Tüm hizmetleri düzenli olarak test ediyoruz ve durdurulan WordPress ping hizmetlerini kaldırmanın yanı sıra listeye yeni hizmetler ekliyoruz.

Ayrıca, aşağıdaki hizmetlerden bazıları, diğer ping hizmetlerine bildirdiğinizde otomatik olarak bilgilendirir.

http://rpc.pingomatic.com
https://rpc.twingly.com/
http://blogmatcher.com/u.php
http://ping.feedburner.com
http://ping.blo.gs/
http://www.weblogues.com/RPC/
http://www.blogdigger.com/RPC2
http://pingoat.com/goat/RPC2
https://www.pingmyblog.com/

Kendi WordPress ping hizmetleri listeniz var mı? Neden bizimle paylaşmıyorsunuz?

Wordpress Uzmanı

Yorumlar

Yorum yapın


Desteğe İhtiyacınız Mı Var ?
Whatsapp Destek